Промоція читання 2019

У 2019 році УІК став співорганізатором 8 міжнародних, всеукраїнських і локальних заходів, спрямованих на популяризацію читання в УкраїніЛітературний тур «Схід читає»
Харків, Луганська і Донецька області, січень-березень

Мета проєкту — привернути читацьку увагу до бібліотек Донецької та Луганської області як центрів громадського і культурного життя. 

Заходи було проведено у 15 населених пунктах (Харків, Сватове, Старобільськ, Станиця-Луганська, Щастя, Миронівський, Бахмут, Костянтинівка, Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Золоте, Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ), у 30 бібліотеках Луганської і Донецької областей.

Участь у турі взяли 13 письменників. У рамках заходу 7000 примірників книжок було подаровано українськими видавцями бібліотекам.

Тур проведено УІК спільно із «Благодійним фондом Сергія Жадана», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 Сторінка проєкту
Конкурс дитячого читання та фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
Львів, 17-19 травня

«Книгоманія» — унікальний захід, у якому поєднується гра з отриманням різних корисних вмінь і навичок, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри ділились своїми вміннями з дітьми і цим робили світ кращим. Проведений спільно з ГО «Форум видавців».

Результати:
525 заходів у програмі, із них 57 — літературних;
617 організацій-учасників;
33 переможці конкурсу;

 Програма Книгоманії
 Сторінка Таємного товариства книгоманів

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»
Київ, 22-26 травня

У рамках «Книжкового Арсеналу» було проведено 3 заходи з міжнародними учасниками: 

урочисте відзначення початку співпраці між УІК та Лондонським книжковим ярмарком;
бізнес-бранч із віце-президенткою Лондонської національної бібліотеки Александрою Шульман; дискусія «Мода, книги та культурна дипломатія»

 Програма УІК на Книжковому Арсеналі

 Програма Книжкового Арсеналу
 Сайт Книжкового Арсеналу

ХХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»

Одеса, 7-9 червня

УІК виступив у ролі партнера зі створення візуальної продукції для промотування заходу.

 Програма виставки-форуму
Міжнародний форум Східної та Центральної Європи «VIA CARPATIA»                                             
Івано-Франківська область, смт. Верховина, 15 червня

У рамках заходу було проведено сектор «Антологія української поезії ХХ століття. Від Тичини до Жадана».


 Сайт фестивалюХ Міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ»
Чернівці, 5-8 вересня

УІК виступив у ролі інформаційного партнера, а також організував виготовлення друкованої продукції для підтримки фестивалю.

Загалом проведено 29 заходів за участі понад 30 поетів із 7 країн на 13 локаціях міста.

 Сайт фестивалю
Book Forum
Львів, 18-22 вересня

У рамках Book Forum відбувся «Львівський міжнародний бібліотечний форум», у якому взяли участь 350 учасників з України, Німеччини, Польщі, Литви, Естонії, Хорватії та Білорусі. На різних локаціях пройшло 22 заходи, серед яких 2 презентації УІК: Цифрової бібліотеки та Програми поповнення фондів публічних бібліотек.

Результати:
50 000 відвідувачів
750 заходів
1000 учасників
33 країни
40 локацій
26 тематичних кластерів і спецпроєктів

Організовано спільно із ГО «Форум видавців», Львівською міською радою, Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Українською асоціацією видавців і книгорозповсюджувачів, Українською бібліотечною асоціацією. За підтримки Українського культурного фонду.


 Програма УІК на Book Forum
 Програма Book Forum
 Сайт Book ForumСтратегічна сесія «Як збільшити рівень читання в Україні»
Київ, 22 листопада

Спільно з Міністерством культури, молоді та спорту проведено стратсесію зі 110 експертами галузі, розроблено і сформовано робочі групи для реалізації 20 ідей із промотування читання та заохочення людей до споживання літератури.


Також УІК сприяв запуску 3 всеукраїнських інформаційно-просвітницьких акцій: 


Всеукраїнська акція «Бібліотеки повні людей»

30-го вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, Український інститут книги та Українська бібліотечна асоціація запрошували усіх провести день у бібліотеці та розповісти про це у соціальних мережах із хештегом #деньубібліотеці!
Літературний подкаст «Ранкова доза»

Проєкт УІК та видання «Українська правда»: щоденно о 8:00 годині ранку на  платформах видання «Українська правда» виходив випуск літературного подкасту «Ранкова доза». Автор проєкту – журналіст видання Роман Романюк. Усього було створено 96 випусків подкасту. 

Усі літературні твори звучать українською мовою (в оригіналі або у перекладі).

Окрім соцмереж, усі подкасти розміщено на платформах: Apple_Podcasts, Google_Podcasts, Spotify, Castbox, Breaker, Pocket Casts, Overcast, RadioPublic, Anchor.Акція підтримки дитячого та підліткового читання в школі «#Живі Письменники»

У результаті першого етапу акції було створено 10 відеороликів про сучасних українських письменників, чиї твори увійшли до «Хрестоматії» нової української школи для 1-2 та 3-4 класів: Лесю Воронину, Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Тетяну Стус, Галину Малик, Галину Вдовиченко, Галину Ткачук, Григорія Фальковича, Мар’яну Савку, а також дидактичні матеріали (методичні рекомендації та презентації) для вчителів, бібліотекарів та батьків.

Автори ідеї: проєкт «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Партнери акції: ГС «Освіторія», ГО «Смарт освіта», методисти НЦ «МАНУ»

Розроблені матеріали представлені Міністерству освіти і науки України та Малій академії наук України для апробації в школах.


Форум «Креативна Україна»


УІК долучився з організацією воркшопу «Як ефективно працювати зі стейкхолдерами? Поради для письменника і видавця».

Запрошений тренер – менеджер з прав видавництва «Suhrkamp», фахівець із авторського права Крістоф Гассенцаль. Спікерками були також письменниці Гаська Шиян, Галина Ткачук, директорка відділу маркетингу «Видавництва Старого Лева» Оксана Зьобро, редакторка відділу культури журналу «L’OFFICIEL» Наталя Васюра, оглядачка відділу культури журналу «Фокус» Анастасія Платонова, редакторка відділу «Культура» Суспільного Радіо Олена Гусейнова, юристка «Baker McKenzie Ukraine» Христина Никеруй. Кураторка воркшопу – Богдана Неборак. У рамках воркшопу презентовано методичні матеріали з авторського права для видавничого сектору.

 Відео з воркшопів
 Повна програма форуму
 Сайт Креативної України