Tales of EUkraine

Федерація європейських видавців та Український інститут книги запускають у Болоньї проєкт Tales of EUkraineПроєкт забезпечить українських дітей, що вимушено виїхали у Європу, двомовними книжками.

Федерація європейських видавців (FEP) та Український інститут книги (УІК) уперше представили проєкт Tales of EUkraine (TEUk) на Болонському ярмарку дитячої книги 6 березня 2023 року о 15:00 у театрі BBPlus.

Проєкт TEUk фінансується програмою Європейської комісії Creative Europe і покликаний друкувати й розповсюджувати двомовні видання дитячих книжок для українських дітей, переміщених у європейські країни. Для європейських видавців це можливість підтримати українських колег і виявити солідарність із найбільш вразливими жертвами конфлікту, роблячи те, що вони вміють найкраще, тобто видаючи книжки.

Президент Федерації європейських видавців та Асоціації італійських видавців Рікардо Франко Леві повідомив: «Від початку російської агресії в Україні європейські видавці виявляють солідарність з українськими колегами. Ми вдячні Європейській комісії, яка визнала цінність проєкту Tales of EUkraine. Завдяки TEUk європейські видавці зможуть надалі допомагати українцям і водночас підтримають відновлення в Україні».

Віцепрезидентка Федерації європейських видавців і президентка Польської книжкової палати Соня Драґа наголосила на культурній доцільності проєкту: «TEUk засвідчує солідарність європейських видавців з боротьбою України за демократію і свободу слова. Книжки можуть захистити українську культуру і свободу від ударів російської пропаганди, а проєкт Tales of EUkraine допоможе сотням тисяч українських дітей підтримувати зв’язок із батьківщиною і водночас інтегруватися в життя країн, які їх прийняли».

У рамках TEUk буде створено каталог з продажу прав на переклад понад 100 українських дитячих книжок, які можна придбати в різних європейських країнах, який буде розміщено, зокрема, на платформі Франкфуртського книжкового ярмарку. За підтримки своїх національних асоціацій видавці можуть придбати права на переклад книжок і видати їх. Після цього їхні національні асоціації викуплять велику частину надрукованих примірників, послуговуючись фінансуванням Creative Europe, а також здійснюватимуть нагляд за розповсюдженням книжок за рахунок мережі громадських організацій, державних установ та інших організацій.

Проєкт Tales of EUkraine триватиме три роки, до жовтня 2025. Партнерами Федерації європейських видавців у проєкті виступають: Асоціація італійських видавців (AIE), Польська книжкова палата (PIK), Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (BOEV), Асоціація румунських видавців (AER), Асоціація болгарських видавців (ABK) та Словацька книжкова палата (ZVKS). У ході реалізації проєкту буде залучено також інші асоціації. 

Стежте за новинами про хід проєкту в блозі TEUk і соціальних мережах: TwitterFacebook й Instagram. З усіма запитаннями звертатися за електронною адресою: [email protected].

Довідка: 

Український інститут книги — державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

Facebook

Instagram

Email: [email protected] 

 

Федерація європейських видавців — незалежна некомерційна парасолькова асоціація асоціацій книговидавців Європейського Союзу. Представляє 29 національних асоціацій книговидавців Європейського Союзу та Європейської економічної зони, є голосом переважної більшості видавців у Європі. Заснована в 1967 році, Федерація європейських видавців займається європейським законодавством і консультує асоціації видавців з питань авторського права та інших законодавчих питань.

Facebook

Email: [email protected] 

 

TEUk Links:

Twitter

Instagram

Facebook