Дослідження 2020

Дослідження читання в контексті життєконструювання та медіаспоживанняДослідження було виконане на замовлення Інституту книги ТОВ «Інфо Сапієнс». Оприлюднене 23 листопада 2020 року. Автори дослідження: Інна Волосевич, Анастасія Шуренкова.
Координаторка дослідження: Ірина Батуревич

Дослідження читання в контексті життєконструювання та медіаспоживання (укр)

Report based on the results of the all-Ukrainian sociological research «Reading in the context of media consumption and life construction» (eng)


Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців


Дослідження проведене на замовлення Українського інституту книги з 1 січня по 31 липня 2020 року Центром контент-аналізу (компанія “Медіатека”). Для дослідження було відібрано публічні пости у соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter, ролики в YouTube та дописи в публічних каналах мессенджеру Telegram, в яких були опубліковані згадування, пов'язані з книжковою тематикою. Таким чином було виокремлено та проаналізовано 1 387 163 одиниці контенту.
В ході SML дослідження було виявлено вплив карантину на поведінку читачів - користувачів соцмереж; визначено портрети споживачів книжкового контенту і створено типологію читачів; досліджено популярні типи книжкового контенту, а також визначено ТОП 20 сучасних українських авторів та книжок за кількістю згадувань в мережах.

Читання в контексті медіаспоживання: вплив карантину на читацьку поведінку українців


Дослідження книжкового ринку України

(анонсоване)

Новини по темі дослідження