Міжнародна діяльність 2020

У 2020 році було забезпечено участь Українського інституту книги у 4 міжнародних книжкових ярмарках.Вільнюський книжковий ярмарок 2020
Литва, Вільнюс, 20-23 лютого

На Вільнюському книжковому ярмарку 2020 (Vilnius Book Fair 2020) на національному стенді були представлені 10 видавництв, 91 найменування книжкових видань. Видавці провели близько 100 бізнес-зустрічей. Інститутом була забезпечена участь української письменниці Галини Шиян у заході ярмарку "A discussion with the laureates of the EUPL (EU Prize for Literature)”.

Сайт Вільнюського книжкового ярмарку


Мінська міжнародна книжкова виставка-ярмарок
Білорусь, Мінськ

Міжнародний відділ долучився до підготовки українського національного стенду на XXVII Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку. У відповідь на звернення ПУ в Республіці Білорусь відділ організував збір 168 українських видань від 12 українських видавництв, які були доставлені ЗДУ до Мінську та були представлені на українському національному стенді.

Сайт Білоруської книжкової виставки-ярмарку


Болонський ярмарок дитячої книги
Італія, Болонья, 4-7 травня

Відбувся в онлайн-форматі.
Під час підготовки до участі у Болонському ярмарку дитячої книги (Bologna children's book fair) Інститут організував процес реєстрації видавців, а також забезпечив організаційну та технічну підтримку учасників. В онлайн-ярмарку взяли участь 18 видавців, які представили 246 видань.

Сайт Болонського ярмарку дитячої книги72-й Франкфуртський книжковий ярмарок
Німеччина, Франкфурт-на-Майні, 14-18 жовтня

Відбувся в онлайн-форматі.
Під час 72-ого Франкфуртського книжкового ярмарку Інститут долучився до програми ярмарку із власними заходами. 15 жовтня відбулася онлайн-презентація Report on the State of Publishing in Ukraine. 16 жовтня відбулася онлайн-презентація програми підтримки перекладів (Grant Programme Translate Ukraine of the Ukrainian Book Institute). Окрім презентацій, Інститут розмістив на сайті ярмарку у спеціальній директорії Frankfurt Rights два англомовні каталоги. Англомовний каталог найновіших текстів сучасної української літератури New Books From Ukraine, до якого увійшли книги, які побачили світ 2020 року, а також ті, що вийшли за сприяння програми підтримки перекладів Translate Ukraine і каталог українських ілюстраторів Illustrators From Ukraine. У спеціальному розділі сайту ярмарку Markets Worldwide був розміщений англомовний звіт Інституту «Report on the state of publishing in Ukraine 2018-2019 from the Ukrainian Book Institute» з даними про стан українського видавничого ринку. Участь у ФКЯ взяли 19 видавництв, 1 книжкова фабрика, 1 літературна агенція.

Сайт Франкфуртського книжкового ярмарку