Олександра Коваль – українська громадська діячка.
Колишня президентка ГО «Форум видавців», організаторка Національного книжкового «Форуму видавців у Львові» (1994 – 2018), всеукраїнської акції промоції дитячого читання «Книгоманія» (2002 – 2020). Співзасновниця Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів (1994). Із грудня 2018 року очолює Український інститут книги. Ініціаторка і співавторка Стратегії промоції читання 2023 – 2032. Лауреатка премії імені Василя Стуса (2016), кавалер одена Золотий Хрест за Заслуги (2018, РП), ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня (2018).
У 2019-2021 роках працював в державній установі "Український інститут книги" на посаді провідного фахівця відділу підтримки бібліотек та книговидання. У 2021-2023 роках працював в Міністерстві культури та інформаційної політики України в Експертній групі книговидання та розвитку читання. З квітня по грудень 2023 року очолював відділ підтримки бібліотек та книговидання. У 2023 році закінчив аспірантуру Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
В Українському інституті книги працює з 2018 року. До 2020 року працювала заступником начальника відділу підтримки бібліотек та книговидання. З 2021 до 2022 року очолювала цей відділ.
З 2022 року працює заступником директора, розробляє проєкти нормативно-правових актів, необхідні для реалізації програм Інституту, безпосередньо координує діяльність відділу підтримки бібліотек та книговидання, відділу промоції читання та сектору організаційної роботи, планування та діловодства.
До того працювала головним бухгалтером та економістом (підприємства приватного сектора), має понад 10-ти річний досвід роботи викладачем Донбаського державного технічного університету (кафедра економіки та управління, кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності).
Є авторкою понад 100 наукових та навчально-методичних праць з економіки, менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, державного управління та адміністрування, авторка навчального посібника "Міжнародні економічні відносини".
Магістр з економіки та магістр з державного управління. У 2015 році закінчила аспірантуру Національної академії державного управління при Президентові України. Тема дослідження: “Державна політика України в сфері соціального залучення”. У 2024 році закінчила навчальну програму Британської Ради «Підтримка креативної економіки».
З 2011 року працюю у книговидавничій сфері, в якій й знайшла своє покликання — промотувати українську літературу. За освітою — магістр філології, референт-перекладачка. З 2021 року працюю в Українському інституті книги де отримала можливість займатися тим, що люблю, у широких масштабах!
Членкиня ENLIT (European Network for Literary Translation) — міжнародного об'єднання з промоції перекладів та обміну досвідом; членкиня EURead — міжнародного об'єднання з промоції читання та підтримки рівня грамотності; членкиня правління Black Sea International Literary Festival — об'єднання країн Чорноморського басейну з метою налагодження та всебічного розвитку культурних зв'язків між країнами цього регіону. Creative Europe Alumni.
Ця робота дає мені можливість робити те, що я люблю найбільше — розповідати про нас світові, і отримувати колосальне задоволення та натхнення від вражень світової літературної спільноти про нас, наших літераторів, наші книги, нашу боротьбу за незалежність, та від переосмислення нас у світовому контексті.
Хоча я за освітою маю спеціальність “економічна кібернетика”, якось одразу після вишу (КНЕУ) мене занесло у книжкову галузь. З видавництва “АртЕк” і рекламних довідників про підприємства у 2000 році почалась моя десятирічка з книжками. Потім було потужне на той час державне видавництво “Вища школа” - рекламний відділ, відділ збуту, заступник директора. Всі “професійні фішки” створення та продажу книги я пізнав саме там. Були в моєму досвіді ще видавництва “Алерта” і “Світ успіху”, і моє власне маленьке видавництво-ФОП, “точка” на Петрівці :)
Але у 2010 я пішов в іншу галузь - айтівець в закладі освіти, очолював різні відділи - від адміністрування міжбанківських платежів (університет був учасником НСМЕП) до адміністрування різних інформ. систем в освіті. Ще пару років був системним адміністратором на одному підприємстві.
І ось за десять років, із 2021 почалась моя друга “книжкова історія”. Я прийшов в Інститут книги. І з огляду на моє місце і посаду у мене є маленька конкретна мрія: запровадити нарешті для видавців і книгарень єдину інформаційну систему про книги, щоб різні формати в різних екселівських табличках стали історією. Саме про це проєкт “Книжки на ринку”, над яким зараз працюю.
Те, що поза роботою:
— у мене творча родина (дружина - співачка і композитор, народна артистка України, видає свої книги - збірки пісень; старша донька - актриса, молодша - майбутній хореограф сучасного танцю);
— з 2014 у волонтерському русі;
— серед захоплень - історія (документальні фільми, книги).
Економістка, магістр із публічного управління та адміністрування. Авторка понад 10 наукових праць із державного управління. Працювала заступником головного бухгалтера Фінансового управління районної державної адміністрації, заступником директора Департаменту кадрової політики та персоналу Державного агентства земельних ресурсів України, начальником відділу методичного забезпечення Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Закінчила аспірантуру Національної академії державного управління при Президентові України. Із початку функціонування УІК, очолює відділ роботи з персоналом.
Від березня 2019 працює в Українському інституті книги.
До того – понад 25 років засновник та директор видавництва "К.І.С.": керівник видавничих проєктів, координатор серії загальнонаціональних друкованих і електронних словників "Хто є хто в Україні" та "Офіційна Україна сьогодні". Співавтор інтернетпроєктів: словниковий портал r2u.org.ua, книжкові каталоги "Книгоспілка" та "100 німецьких книг", співвидавець журналу Kyiv in Your Pocket. Член Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Експерт Українського культурного фонду від 2021 року.
Юридичною практикою займається з 2002 року. Здійснювала представництво інтересів фізичних та юридичних осіб в судах, займалася громадською діяльність в сфері правозахисту, має досвід нормотворчої діяльності. Працювала, як в приватному так і в державному секторі, в органах виконавчої влади (місцевому самоврядування). Спеціалізується в цивільному, господарському, адміністративному та договірному праві.
Економіст, закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Фінанси”. Досвід роботи понад 15 років. Із 2021 року очолює планово-економічний відділ.
З квітня 2022 року служить у лавах ЗСУ.
Маю дві вищі освіти (технічну та економічну.) Із 2017 року працюю в Українському інституті книги. (Старший інспектор з кадрів, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення). З 2011 року працювала в Університеті банківської справи Національного банку України (м. Київ) на посаді провідного фахівця, заступника начальника експлуатаційно-технічного відділу, начальник загального відділу. Маю досвід роботи з публічними закупівлям через систему електронних торгів Prozzoro, з організації проведення курсів підвищення кваліфікації, семінарів, тренінгів, круглих столів для працівників системи Національного банку України, банків та фінансово-кредитних установ України, підвищувала свою кваліфікацію з вищезазначених напрямів діяльності.
Вся моя трудова діяльність, починаючи з 2001 року, пов’язана з фінансами. Все своє життя я закохана у книги. Дуже рада, що у 2024 році життя звело обидва мої захоплення разом в Українському інституті книги.
Магістр із відзнакою з обліку і аудиту, бакалавр із менеджменту. Працював реґіональним менеджером північного регіону декількох комерційних банків. Уповноважена особа з публічних закупівель ВНЗ (КНУТКіТ, НАОМА,Олімпійський коледж). Голова правління ОСББ, співзасновник АОСББ м. Київ.
Служить у лавах ЗСУ з 24 лютого 2022 року, а з 2023 року - інструктор із тактичної медицини.
За спеціальністю менеджер-економіст, за досвідом та покликанням – бухгалтер. Із 2020 року – у сфері публічних закупівель. Закінчила Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій (м. Київ). Працювала бухгалтером, заступником головного бухгалтера, головним бухгалтером в приватних компаніях (м. Київ). На даний час поєднує роботу фахівця з публічних закупівель в Українському інституті книги та Житомирському центрі розвитку дитини. В Українському інституті книги працює з 2024 року
Все своє життя маю терпку любов до книг та у 2015 році вирішила продовжити досліджувати мови в НаУОА на спеціальності “Романо-германські мови”. Згодом я усвідомила, що не лише тексти, а й оформлення є важливою частиною нашого сприйняття, тому паралельно вивчала дизайн та візуальні комунікації. На сьогодні маю 6+ років досвіду роботи з графічним дизайном як у приватному, так і у державному секторі. Також я є доноркою крові, волонтеркою та любителькою кави.
Маючи 15 років викладання, у 2018 році нарешті змінила сферу освіти на книжкову. Вивчивши галузь з різних сторін (працювала з бібліотеками, у видавництві, управляючою книгарні), з 2023 в УІК, де маю можливість системно працювати з промоцією читання загалом і зокрема українських авторів, чим дуже тішуся. На дозвіллі проводжу книжкові клуби українською та англійською, готуюся в магістратуру з літературознавства, виховую сина і трьох котів.
В 2015 році закінчила магістерську програму «Теорія, історія літератури та компаративістика» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Протягом 10 років працювала літературною критикинею, співпрацювала з такими ресурсами: Читомо, Українська Правда, Громадське радіо та іншими. На дозвіллі роблю Ютуб-канал про класичну українську літературу «Нотатки варварки».
З 2019 року працюю над просуванням України на міжнародному ринку. Спеціалізуюсь на підготовці національних стендів на міжнародних ярмарках, організації торговельних місій та реалізації грантових програм. Книги були невід’ємною частиною мого життя змалку, тому пов’язати з ними і професійну діяльність здалось гарною ідеєю. В вільний від роботи та читання час виховую кота, створюю гарні речі та долучаюсь до локальних суспільно корисних проєктів.
З 2021 року працюю в державній установі "Український інститут книги" на посаді провідного фахівця відділу підтримки бібліотек та книговидання.
Випускниця НаУКМА, магістр культурології. Багато років у якості редактора і сценариста забезпечувала реалізацію різноманітних телевізійних проєктів, а у квітні 2024 року приєдналася до команди УІК.
Із власного досвіду знаю, що люди і книги - основне джерело пригод та інсайтів, а чого вартує життя без них? Хороших книжок українською мовою і у вільному доступі має бути якнайбільше. Рада сприяти!
З 2020 по 2024 рік працюю в державній установі "Український інститут книги" на посаді провідного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності.
У 2020-му році отримала ступінь магістра української мови й літератури в Національному університеті «Острозька академія». Працювала в регіональній журналістиці, писала тексти про літературу для Амнезії й Контуру. Із 2022 року навчаюся на аспірантурі Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України у відділі української літератури ХХ ст. та сучасного літературного процесу.
Люблю море, українську музику дев’яностих і нульових, письменницький епістолярій та велопрогулянки.
У 2017 році закінчила аспірантуру Донбаського державного технічного університету за спеціальністю “Фінанси”. Маю досвід роботи у приватному та державному секторі.
З грудня 2023 року розпочала свою работу в Українському інституті книги на посаді провідного бухгалтера. В березні 2024 року перевелась на посаду головного бухгалтера - керівника відділу бухгалтерського обліку та звітності.
Перекладачка, бакалавр гуманітарних наук НаУКМА (сертифікатна програма «Іноземні мови» (французька)), магістр історії НаУКМА (сертифікатна програма «Професійний переклад»). Понад 15 років досвіду у сфері перекладу. Займається літературним перекладом з англійської та французької на українську. На сьогодні вийшло друком понад 20 перекладів фікшн і нон-фікшн книжок у провідних українських видавництвах: «Книголав», «Наш Формат», «Лабораторія», «Ранок», Vivat, Nashaidea. Викладає французьку мову для підлітків. Володіє також польською й опановує іспанську. У команді УІК із часів заснування інституту.
Фахівець у галузі культури та мистецтва, магістр журналістики. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 2021 року працювала в державних установах, зокрема фахівчинею зі звʼязків із громадськістю. У липні 2024 року приєдналася до команди Українського інституту книги, де маю змогу просувати українську культуру та літературу на міжнародному рівні.
В Українському інституті книги працює з 2019 року. До 2023 року працювала на посаді провідного фахівця відділу підтримки бібліотек та книговидання.
Магістр з документознавства та інформаційної діяльності, випускниця Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.