Промоція читання 2019

У 2019 році УІК став співорганізатором 8 міжнародних, всеукраїнських і локальних заходів, спрямованих на популяризацію читання в УкраїніЛітературний тур Схід читає
Харків, Луганській і Донецькій областях, січень-березень

Мета проєкту – привернути читацьку увагу до бібліотек Донецької і Луганської області як центрів громадського і культурного життя. Проведений спільно з Благодійним фондом Сергія Жадана, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Заходи проведені у 30 бібліотеках Луганської і Донецької областей, у 15 населених пунктах (Харків, Сватове, Старобільськ, Станиця-Луганська, Щастя, Миронівський, Бахмут, Костянтинівка, Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Золоте, Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ). Участь взяли 13 письменників. 7000 примірників книжок подаровано українськими видавцями бібліотекам.

 Сторінка проєкту
Конкурс дитячого читання та фестиваль дитячого читання Книгоманія
Львів, 17-19 травня

Книгоманія – унікальний захід, у якому поєднується гра з отриманням різних корисних вмінь і навичок, де письменники, художники, науковці, спортсмени, музиканти, винахідники, музейники, бібліотекарі, майстри ділились своїми вміннями з дітьми і цим робили світ кращим. Проведений спільно з ГО Форум видавців.

Результати:
525 заходів у програмі, із них 57 – літературних
617 організацій-учасників
33 переможці конкурсу

 Програма Книгоманії
 Сторінка Таємного товариства книгоманів

Книжковий Арсенал
Київ, 22-26 травня

У рамках Книжкового Арсеналу було проведено 3 заходи з міжнародними учасниками: 
урочисте відзначення початку співпраці між УІК та Лондонським книжковим ярмарком
бізнес-бранч із віце-президенткою Лондонської національної бібліотеки Александрою Шульман
дискусія Мода, книги та культурна дипломатія

 Програма УІК на Книжковому Арсеналі

 Програма Книжкового Арсеналу
 Сайт Книжкового Арсеналу

ХХ Всеукраїнська виставка-форум Українська книга на Одещині

Одеса, 7-9 червня

УІК виступив у ролі партнера зі створення візуальної продукції для промотування заходу.

 Програма виставки-форуму
Міжнародний форум Східної та Центральної Європи VIA CARPATIA

сектор Антологія української поезії ХХ століття. Від Тичини до Жадана
Івано-Франківська область, смт. Верховина, 15 червня

 Сайт фестивалюХ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ
Чернівці, 5-8 вересня

УІК виступив у ролі інформаційного партнера, а також організував виготовлення друкованої продукції для підтримки заходу. Проведено 29 заходів за участі понад 30 поетів із 7 країн на 13 локаціях.

 Сайт фестивалю
Book Forum
Львів, 18-22 вересня

Спільно з ГО Форум видавців, Львівською міською радою, Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Українською асоціацією видавців і книгорозповсюджувачів, Українською бібліотечною асоціацією. За підтримки Українського культурного фонду.

Результати:
50 000 відвідувачів
750 заходів
1000 учасників
33 країни
40 локацій
26 тематичних кластерів і спецпроєктів

 Програма УІК на Book Forum
 Програма Book Forum
 Сайт Book Forum

У рамках Book Forum відбувся Львівський міжнародний бібліотечний форум, у якому взяли участь 350 учасників із України, Німеччини, Польщі, Литви, Естонії, Хорватії та Білорусі. На різних локаціях пройшло 22 заходи, серед яких 2 презентації УІК: Цифрової бібліотеки та Програми поповнення фондів публічних бібліотек.


Стратегічна сесія Як збільшити рівень читання в Україні
Київ, 22 листопада

Спільно з Міністерством культури, молоді та спорту проведено стратсесію зі 110 експертами галузі, розроблено і сформовані робочі групи для реалізації 20 ідей із промотування читання та заохочення людей до споживання літератури.Також УІК сприяв запуску 3 всеукраїнських інформаційно-просвітницьких акцій: 


Бібліотеки повні людей

30-го вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, Український інститут книги та Українська бібліотечна асоціація запрошували всіх провести день у бібліотеці та розповісти про це у соціальних мережах із хештегом #деньубібліотеці!
Літературний подкаст Ранкова доза

Річний проєкт від Українського інституту книги та видання “Українська правда”: щоденно о 8:00 годині ранку на УП виходив випуск літературного подкасту “Ранкова доза”. Автор проєкту – журналіст УП Роман Романюк.

Усі літературні твори звучать українською мовою (у оригіналі або у перекладі).

Окрім соцмереж, усі подкасти розміщено на платформах: Apple_Podcasts, Google_Podcasts, Spotify, Castbox, Breaker, Pocket Casts, Overcast, RadioPublic, Anchor.Акція підтримки дитячого та підліткового читання в школі #Живі Письменники

Перший етап акції - це 10 відеороликів про сучасних українських письменників, чиї твори увійшли до Хрестоматії НУШ, 1-4 класи: Лесю Воронину, Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Тетяну Стус, Галину Малик, Галину Вдовиченко, Галину Ткачук, Григорія Фальковича, Мар’яну Савку, а також дидактичні матеріали для вчителів, бібліотекарів та батьків.

Автори ідеї: Портал БараБука

Партнери акції: ГС Освіторія, ГО Смарт освіта.

Розроблені матеріали представлені Міністерству освіти і науки України та Малій академії наук України для апробації в школах.

Презентація акції #Живі письменники пройшла 19 грудня в Освіторія Хаб.


Форум Креативна Україна


УІК долучився з організацією воркшоп Як ефективно працювати зі стейкхолдерами? Поради для письменника і видавця. Запрошений тренер – менеджер з прав видавництва “Suhrkamp”, фахівець із авторського права Крістоф Гассенцаль. Спікерками були також письменниці Гаська Шиян, Галина Ткачук, директорка відділу маркетингу Видавництва Старого Лева Оксана Зьобро, редакторка відділу культури журналу L’OFFICIEL Наталя Васюра, оглядачка відділу культури журналу “Фокус” Анастасія Платонова, редакторка відділу Культура Суспільного Радіо Олена Гусейнова, юристка Baker McKenzie Ukraine Христина Никеруй. Кураторка воркшопу – Богдана Неборак. У рамках воркшопу презентовано методичні матеріали з авторського права для видавничого сектору.

 Відео з воркшопів
 Повна програма форуму
 Сайт Креативної України