Програма поповнення фондів публічних бібліотек 2018

Мета Програми поповнення фондів публічних бібліотек – донесення найкращих книжок і сучасної, і світової літератури до читача по всій країні. Український інститут книги реалізовує програму, щоб зробити українців читаючою, мудрою, інтелектуальною нацією. Головною ціллю програми була і залишається прозора закупівля книжок до публічних бібліотек України. Книжок, що не лише мають актуальну тематику, але й сприяють розвитку української мови, інтеграції у світовий літературний та культурний процес, мають належний рівень видавничої підготовки і якість виготовлення, придатну до інтенсивного використання в належних умовах.

У жовтні Інститут книги оголосив про проведення відбору книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2018 році.

ВИМОГИ

Оголошення про проведення відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів у 2018 році
 Порядок відбору книжкової продукції, що пропонується до закупівлі для поповнення бібліотечних фондів у 2018 році
 Положення про Експертну раду з відбору книжкової продукції
Прийом заявок тривав з 9 по 19 жовтня 2018 року в приміщенні офісу Українського інституту книги, що знаходиться за адресою вул. Лаврська, 9, корп. 20, Київ.


РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ

Загалом було подано пропозиції від 137 видавництв щодо закупівлі 2 779 найменувань книжкової продукції. Відхилено із зауваженнями щодо невідповідності вимогам Порядку відбору 341 найменування книжкової продукції. Прийнято до розгляду і надано для оцінки Експертною радою 2 438 найменувань книжкової продукції.

 Перелік пропозицій від видавництв, враховуючи відхилені, із зауваженнями

Експертна рада на своєму засіданні схвалила закупівлю 741 назви книжок загальним накладом 1 028,8 тис. прим. від 91 видавництв на загальну суму 119 996 390,00 грн. До вашої уваги перелік книжкових пропозицій, рекомендованих Експертною радою до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек у 2018 році. Також цей перелік містить пропозиції, що були подані на розгляд Експертної ради, але не потрапляють у програму закупівлі цього року. Звертаємо вашу увагу, що до закупівлі рекомендовано книжки, що набрати 12 і більше балів від Експертів,  в документі книжкові пропозиції, що рекомендовані до закупівлі, спеціально відділені від загального переліку і значаться під номерами 1 - 741 та виділені жовтим кольором.



 Перелік книжкових пропозицій, рекомендованих Експертною радою до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек у 2018 році
Кабінет Міністрів України затвердив остаточний перелік книжок на закупівлю в межах програми Поповнення фондів публічних бібліотек. Розпорядження № 941-р датоване 7 листопада 2018 року.

За результатами переговорних процедур 7-12 грудня 2018 року Інститут уклав й оприлюднив на Prozorro 91 договір з видавцями про закупівлю 714 найменувань книжкової продукції у межах програми поповнення фондів публічних бібліотек загальною кількістю 986 449 примірників на суму 114 567 400 гривень.



РЕЗУЛЬТАТИ

Бюджет програми - 114,5 млн
Загальний наклад закупівель - 986449
Подано найменувань - 2779
Закуплено найменувань - 741
Подалося видавців - 137
Видавців, у яких закуплені книжки - 91


FAQ

Куди вирушають книжки зі складів видавництв?
Надруковані книжки, що пройшли відбір та переговорну процедуру, за рахунок видавництв відправляють до національних та обласних універсальних наукових бібліотек, які контактують з Інститутом (повний перелік книгозбірень шукайте тут). Книжки їдуть не самі, а з супроводжувальними документами — видатковими.

Що відбувається далі?
Бібліотеки приймають книги згідно з переліком у видаткових, підписують їх і надсилають документи видавцям.

Як відбувається наступний розподіл книжок?
Обласні бібліотеки розподіляють книжки до районних бібліотек і бібліотек ОТГ (об’єднаних територіальних громад). Важливо зазначити, що кінцеві отримувачі мають самі подбати про те, як забирати книжки. Минулого року разом із відповідними документами (дорученнями, актами й видатковими) вони забирали їх самі — надсилання книжок обласними бібліотеками не передбачене. Цьогоріч процедура поки залишається незмінною.

Книжок на область приходить менше за кількість бібліотек, які там існують. За яким принципом обласні бібліотеки визначають, кому дістануться книжки?
Щоб розібратися з цим запитанням, ми звернулися до директорки Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяни Зеленської. Тож наводимо вам реальний приклад: “У Полтавській області книжки розподіляють на районні й міські централізовані бібліотечні системи (ЦБС) — у нашій області їх 28 — та бібліотеки об'єднаних територіальних громад (ОТГ) — їх 26. Ці книжки районні бібліотеки вже передають у сільські. Їх зазвичай більше, ніж книжок, які потрапили до районної бібліотеки, тож доводиться визначити, які сільські бібліотеки отримають видання. Пріоритетом у цьому виборі є кілька факторів: кількість читачів у селах й активність роботи бібліотек. Цю інформацію обласні бібліотеки зазвичай отримують через звіти”.

 Прес-пак з набором документів по програмі