Національний тиждень читання поезії 2024

 

“Національний тиждень читання” - щорічна активність Українського інституту книги, яка у цьому році буде масштабована до 4 різних тематичних інформаційно-просвітницьких акцій.

Перший тиждень читання 2024 року буде присвячений поезії і відбудеться з 16 по 24 березня 2024 р. Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою. 


Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – “Ріки незмінно течуть додому”. У візуальній частині ми використали фрагмент однієї з картин циклу “Сни про дім” воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

Поняття “дім” для кожного українця і українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна. 

Інтерактивна мапа подій Національного тижня читання поезії

Каталог «Українська поезія | 2023-2024»

Український інститут книги в межах Національного тижня читання поезії презентує каталог «Українська поезія | 2023-2024». Завантажити каталог можна за посиланням: https://bit.ly/3Tp46lQ

Переглянути й віртуально пошурхотіти сторінками можна тут:

На цій сторінці ми інформуватимемо вас із планом заходів та основним переліком онлайн та офлайн-активностей до тижня читання поезії. За коментарями щодо перебігу акції просимо звертатися до Ольги Шевчук-Клюжевої - очільниці відділу звʼязків з громадськістю ([email protected]).