Анонс презентації результатів конкурсу імені Дмитра Ружевича
Анонс презентації результатів конкурсу імені Дмитра Ружевича
12 / 05 / 2021
Подія: 14 / 05 / 2021 - 14 / 05 / 2021

Відбудеться презентація результатів інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича.

Захід відбудеться 14 травня об 11.00 у прес-центрі Українського кризового медіа центру.

Акредитація за номерами телефонів - 0688227211 (Павло) і 0979494257 (Наталя).

Деталі заходу: 
Конкурс імені Дмитра Ружевича, започаткованого «Видавничим центром «12» у 2020 році та підтриманого Українським інститутом книги й Донецькою обласною держадміністрацією.
Під час заходу будуть оголошені переможці конкурсу у трьох вікових номінаціях: “Юнацтво”, “Підлітки”, “Діти”.

Юні лавреати  отримають набори сучасних українських книжок від партнерів конкурсу, а також матимуть змогу особисто поспілкуватися з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії. Крім того, на переможців чекає рік творчої промоції від «Видавничого центру «12» — роботи переможців і фіналістів будуть опубліковані в електронній збірці конкурсу.
Організатори зазначають, що на конкурс 2021 року надійшло 153 роботи від учасників до 18 років з різних міст та містечок України. Цьогоріч кількість рукописів втричі перевищує кількість робіт, надісланих на конкурс у 2020. Серед них було кілька творів від 19-річних учасників. Журі одноголосно вирішило долучити їх до конкурсу, а вже наступного року розширити вік учасників конкурсу до 19 років.
У 2020 році на конкурс надійшло 49 робіт, які оцінювали 3 члени професійного журі. Цьогоріч 153 роботи оцінювали 14 членів професійного журі.
 
Прийом рукописів тривав до 31 березня 2021 року.
Місія конкурсу – популяризувати українську книгу та вшанувати пам’ять Дмитра Ружевича, унікального книголюба з села Сергіївка на Донеччині.

Спікерки:
Олена Осмоловська, письменниця, директорка "Видавничого центру "12", доцентка Київського університету імені Бориса Грінченка, ініціаторка конкурсу
Марія Артеменко, письменниця, методистка Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України», експертка Простору української дитячої книги BaraBooka.
Мар'яна Лелик, письменниця, літературна редакторка, тренерка з ейдетики та мнемотехніки, володарка спецвідзнаки "Коронації слова" "Terra інклюзія" 2018 року.
Анастасія Ярошик, начальниця відділу промоції читання Українського інституту книги
Євгенія Пірог, письменниця, сценаристка, авторка та організаторка проєкту "Дмитрикова бібліотека"