Розпочинається другий сезон акції “Живі письменники” від УІК
Розпочинається другий сезон акції “Живі письменники” від УІК
28 / 10 / 2020
Подія: 28 / 10 / 2020 - 30 / 12 / 2020

28 жовтня стартує другий сезон всеукраїнської акції “Живі письменники”. Його організовує Український інститут книги у партнерстві з “Простором української дитячої книги “BaraBooka”, НЦ “Мала академія наук України” та продакшном “Videohead”.

“Живі письменники” покликані популяризувати читання серед учнів початкових класів. Проєкт має на меті продемонструвати, що твори української літератури цікаві, актуальні й охоплюють проблематику сьогодення, адже багато письменників - сучасники. Вони розповідають не про архаїзми, а про нашу дійсність. Акція сприяє використанню digital-інструментів у навчанні, пропонує вчителям та батькам сучасний ефективний підхід, щоб привернути увагу дітей до літератури. Також “Живі письменники” мають допомогти розвивати у школярів навички та цінності для формування гармонійної особистості. 

Другий сезон “Живих письменників” складатиметься із 10 коротких відео. У них письменники розкажуть про своє дитинство, героїв власних книжок та історії їх створення, а також прочитають уривки творів. Тож учні зможуть не лише познайомитися із цікавими книгами сучасних авторів, а й побачити, хто живе “за палітуркою”. Зокрема, який мають вигляд та як спілкуються письменники, який у них досвід та характери.

Цього разу героями роликів стали такі дитячі письменники: 

  • Катерина Єгорушкіна

  • Марина Павленко 

  • Катерина Міхаліцина

  • Зірка Мензатюк

  • Олеся Мамчич

  • Наталка Малетич

  • Оксана Кротюк

  • Анатолій Качан

  • Валентина Вздульська

  • Юрко Бедрик

Для того, щоб такі цінні інтерактивні матеріали, які перебувають у вільному доступі, принесли якомога більше користі, окремо експерти акції підготували “Помічника вчителя”. Це методичні рекомендації, які допоможуть педагогам ефективно підготуватися до занять, запропонувати дітям різні варіанти взаємодії з отриманою інформацією. Вправи та ігри в методичці стосуватимуться перевірки уважності, розвитку уяви, вмінню аналізувати тощо. І, незважаючи на те, що мова передусім про знайомство з дитячою художньою літературою, матеріали стануть у нагоді на різних заняттях: з математики, пізнання світу, читання, образотворчого мистецтва. Всі рекомендації щодо варіантів використання відео будуть наявні у методичці “Помічник вчителя”. 

“Друга частина проєкту "Живі письменники" має підзаголовок "Пізнавай", адже разом з авторами, вчителями, нашою дитячою авдиторією пізнаємо дивовижні літературні світи та проживаємо неймовірні пригоди. Наша команда закликає вчителів початкової школи активно користуватися матеріалами проєкту для інтегрованих уроків, а також ділитися своїми враженнями у соцмережах. Саме завдяки вчительському фітбеку ми зможемо зробити цей проєкт ще цікавішим. "Живі письменники" схожі на багатокутник: сприяють формуванню непідробної зацікавленості до навчання в цілому, дають стимул для розвитку уяви, творчого мислення, комунікаційних навичок”, - зазначила начальниця відділу промоції читання УІК Анастасія Євдокимова. 

“Другий сезон акції “Живих письменників” виявився одночасно легшим і складнішим за перший. Легшим - бо ми чітко знали, що робити, на що звернути увагу, як краще працювати з матеріалом і чого від нас очікують вчителі. Складнішим - тому що кожен матеріал із "Помічників вчителя"  має бути унікальним, теми - різними, але при цьому суголосними тому, що опановують школярі 1-4 класів. Тож довелося підключити фантазію. Звісно, надихнули відгуки тих вчителів, які використали наші розробки на уроках. Приємно бачити, як люди опановують інструменти роботи з текстами сучасної української літератури і дізнаються, яка вона багатогранна”, - розповіла головна редакторка  BaraBooka Анна Третяк. 

Відео будуть опубліковані на офіційних сторінках акції “Живі письменники” та УІК у YouTube та Facebook разом із посиланням на методичні матеріали.

Нагадаємо, що перший сезон акції розпочався цьогоріч 30 січня та складався із 10 відео, які зібрали близько 100 тис. переглядів. До проєкту долучилися письменники  Галина Ткачук, Володимир Рутківський, Мар'яна Савка, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Іван Андрусяк, Галина Малик, Григорій Фалькович, Таня Стус та Галина Вдовиченко.

Інформаційні партнери акції “Живі письменники” - ГО “Освіторія”, ГО “Смарт-Освіта”, ГО “EdCamp Ukraine”, “Нова українська школа” (НУШ).