Український інститут книги долучився до організації проєкту “Мистецька алея” разом із ГО “Простір 500”, Українським інститутом та УКФ.
“Мистецька алея” буде складатися із 10 арт-об’єктів, присвячених митцям, що жили та творили в столиці у 80-90-х роках минулого століття. Об’єкти виконають у різних стилях. Це будуть скульптури та інсталяції, окремі з яких можна буде побачити за допомогою технології доповненої реальності. Їх розмістять в Києві на вулиці Бориса Грінченка, адже саме вона об’єднує літературний та музичний аспект проєкту.
“Мистецька алея” - проєкт з переосмислення міського простору. Через арт-об'єкти на стіні ви дізнаєтеся про українських письменників та музикантів, чия творчість відображає унікальні культурні явища Києва різних періодів. Мистецька алея - стіна, що промовляє”, - так про проєкт розповідають у ГО “Простір 500”.
УІК став партнером саме літературного напрямку проєкту. В його межах будуть представлені такі митці слова:
-
Оксана Забужко;
-
Аттила Могильний;
-
Соломія Павличко;
-
Юрко Покальчук;
-
Олесь Ульяненко.
Усі ці автори жили і працювали в Києві, з їхніми іменами пов’язані вулиці та локації. Вони задавали літературні тренди у 80-90-х роках, писали близькі та зрозумілі сучасникам твори. І саме у такий непростий історичний час з’явилося багато нових напрямків та імен у літературі. Тож “Мистецька алея” допоможе дізнатися більше про їхнє життя, характери, творчість.
Також на алеї будуть презентовані представники інших мистецьких жанрів, зокрема:
-
Українська хорова школа (Олександр Кошиць, Микола Леонтович, Українська республіканська капела);
-
Борис Лятошинський - композитор, дирижер, педагог;
-
Вадим Храпачов - композитор, автор музики для кіно;
-
Володимир Симоненко - джазовий піаніст, музикознавець;
-
фольклорний ансамбль ДРЕВО.
Відкриття алеї відбудеться на початку листопада цього року, слідкуйте за новинами.