Станом на 1 липня 2025 року 18-річні українці та українки витратили понад 91 мільйон гривень на придбання книжок у межах державної програми єКнига.
Усього з початку 2025 року молодь придбала книжок на 91 533 898,18 грн. Держава надає фінансову підтримку на купівлю книжок українською мовою в паперовому, електронному та аудіоформаті всім 18-річним громадянам, які зараз перебувають як в Україні, так і за кордоном.
Гендерний розподіл
Серед отримувачів допомоги переважають жінки: 64,9% користувачів, які активували й витратили кошти за програмою, становлять молоді жінки, тоді як чоловіки — 35,1%.
Де купували книжки
Найбільша частка витрат припала на інтернет-книгарні — 62,18% від загальної суми, що становить 56 912 213,33 грн. Водночас 277 стаціонарних книгарень по всій Україні отримали 34 613 193,85 грн (тобто 37,82% витрат за програмою).
Стабільний попит
Після активного старту програми у січні та лютому, коли надходила велика кількість заявок від 18-річних, починаючи з березня 2025 року програма вийшла на стабільний темп — близько 3 000 нових заяв щотижня.
Близько 20,12% учасників програми отримали гроші за програмою на картку, але не скористалися можливістю придбати книжки. Причини цього явища можуть бути різні, зокрема незнання про часові обмеження (гроші за програмою можна витратити протягом 3 місяців від моменту зарахування). Невикористані кошти повторно спрямовуються на реалізацію програми — передаються наступним 18-річним отримувачам, які зареєструвались впрограмі.
Більше даних про підсумки першого півріччя програми шукайте за лінком.
Нагадаємо, що єКнига — програма державної підтримки, в межах якої українці й українки, яким виповнилося 18 років, можуть протягом року отримати допомогу від держави на купівлю книжок. Сума цієї допомоги – 908,4 грн. Кошти протягом трьох місяців можна використати виключно на купівлю паперових, електронних і аудіокниг українською мовою в книгарнях та видавництвах, які беруть участь у програмі.
Увесь список книгарень доступний за лінком: https://bit.ly/4iPfFiq.
Проєкт реалізовано Міністерством культури та стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Українським інститутом книги за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Уряду Швеції.