Новинки від видавництв у лютому (частина 1)
Новинки видавництв у лютому (частина 1)
09 / 02 / 2022

Ми розпочинаємо щомісячну рубрику “Новинки книгарень”, в якій публікуватимемо “гарячу” інформацію з перших рук - від українських видавців - про книжки, які побачать світ вже в найближчі кілька тижнів.

Цього місяця серед видавництв, які хотіли би поділитися книжками, які вони публікують, видавництво “Апріорі”, видавництво Анетти Антоненко, Видавництво 21, Discursus та Каламар.

А в другій частині новинками поділилися видавництва Кальварія, КМ-букс, Фоліо, Чорні вівці та Лілія Стасюк.

Апріорі

 1. Памфіл Юркевич. Читання про виховання 

Філософія

Дата виходу - 7.02.22

У фундаментальній філософсько-педагогічній праці класика української і світової філософії, видатного педагога, найяскравішого представника української «філософії серця» розглядаються питання духовної суті людини, сенсу її життя, ролі освіти і виховання у становленні духовної особистості. Знайомство широкої громадськості з педагогічними ідеями П. Юркевича і їх втілення в освітній процес допоможуть побудувати нову українську школу, підняти рівень вихованості учнів, професійної компетентності педагога, рівень духовної культури усіх суб’єктів освітнього процесу, суспільства в цілому.

Посилання на книжку: http://www.apriori.lviv.ua/?p=14716

 1. Цезар. Війна з галлами

Філософія

Дата виходу - 15.02.22 

Гай Юлій Цезар (100–44 рр. до н. е.) — видатний давньоримський державний і політичний діяч, полководець, письменник, всевладдя якого знаменувало вирішальний перехід від республіканського ладу до імперії. Військова діяльність Цезаря на теренах Західної Європи в дохристиянський період докорінно змінила її культурний та політичний простір і залишила помітний слід у житті майбутніх поколінь європейців. «Нотатки про війну з галлами» мають особливу цінність, адже їхній автор — безпосередній учасник описуваних подій — полководець Цезар. У перервах між боями він занотовував побачене, пережите. Твір Цезаря, доповнений восьмою книгою, написаною його соратником, полководцем Авлом Гірцієм, став класикою історичної літератури. Переклад «Нотаток» українською мовою виходить уперше.

Посилання на книжку: http://www.apriori.lviv.ua/?p=14400

 1. Лукіан. Правдива історія

Філософія

Дата виходу - 28.02.22

Серед тих, хто століттями вчить Європу сміятися й висміювати, уявляти й сумніватися, Лукіан Самосатський (бл. 120 р. — після 180 р.) на чільному місці. Хтозна, чи написав би Томас Мор «Утопію», а Джонатан Свіфт — «Мандри Гуллівера», якби свого часу не надихнула їх Лукіанова «Правдива історія».

Античність майже не залишила згадок про життя цього автора (хіба що скупі й геть не надійні автобіографічні свідчення), однак чудово зберегла його оповідання й діалоги, за якими — гострий розум, дивовижна ерудованість, жвава й невтомна уява, наснажена кінічним імпульсом.

Крім «Правдивої історії», мабуть, найвідомішого Лукіанового твору, до видання увійшли діалоги, які суттєво доповнюють письменницький портрет, — «Двічі обвинувачений» і «Нахлібник».

Посилання на книжку: http://www.apriori.lviv.ua/?p=14773

 1. Марiя Ланґ. Брешуть не тільки вбивці

Детектив 

Дата виходу - 28.02.22

На великому мальовничому острові посеред озера відпочиває гурт молодих людей. У повітрі витає якась напруга, щось віщує лихо. І ось скоєно злочин. Головна героїня, Пак, залучається до слідства, яке дає геть несподіваний результат... Про це йдеться в дебютній детективній повісті «Брешуть не тільки вбивці» шведської письменниці Марії Ланґ (1914–1991). Дебют викликав великий розголос у Швеції, почасти й скандальний. Загалом авторка опублікувала 48 книжок, частину яких перекладено не менш ніж дванадцятьма мовами. Її твори відзначаються жвавістю оповіді, вмінням викласти все те, що спостерегло гостре око, тонким гумором і неповторною атмосферою минулого.

Посилання на книжку: http://www.apriori.lviv.ua/?p=14765

 1. Ян Мортенсон. Таємниця мексиканських божків смерти

Детектив

Дата виходу - 28.02.22

«Таємниця мексиканських божків смерти» належить до cерії детективів про Югана Крістіана Гумана — розумного, дуже милого і трохи смішного антиквара, любителя червоного вина, вишуканих страв і вродливих жінок. Живе він у Стокгольмі разом із сіамською кішкою Клео. Вона не раз виручає свого господаря, коли той потрапляє в якусь халепу. Цього разу Гуман опиняється в критичному становищі – поліція переслідує його за вбивство, тож він мусить сам провадити слідство у справі, бо на кону його життя. Оповідь від першої особи від початку й до самого кінця книжки тримає читача в напрузі. Автор книги — відомий шведський письменник і дипломат Ян Мортенсон. Свого часу він працював заступником генерального секретаря ООН і секретарем-референтом шведського короля Карла XVI Ґустава.

Посилання на книжку: http://www.apriori.lviv.ua/?p=14757

Видавництво Анетти Антоненко

 1. Маріо Варґас Льйоса. Поклик племені

Есе

Дата виходу: 22.02.2022

Інтелектуальна автобіографія Нобелівського лауреата з літератури.

Картографія мислителів-лібералів про розвиток ідеологій у ХХ сторіччі з перспективи, яка з’являється, «коли стаєш на плечі гігантів». Автор аналізує свою ідеологічну еволюцію й фундаментальні праці видатних науковців, які допомогли йому розвинути новий корпус ідей після великої ідеологічної травми — розчарування в Кубинській революції (і поїздки в 60-х до СРСР, де побачив нужду і несправедливість), відтак — відхід від ідей Сартра, який надихав письменника в юності. «Якщо у 60-ті, та й пізніше, ти хотів називати себе інтелектуалом, то не міг не бути марксистом, інакше тебе піддавали нищівній обструкції», — і як вирок: «Марксизм не ідеологія, це релігія для західних інтелектуалів».

Трансформація світогляду Льйоси розмічена сімома великими мислителями, з якими він веде відвертий діалог. Адам Сміт, Хосе Ортеґа-і-Ґассет, Фрідріх Гаєк, Карл Поппер, Реймон Арон, Ісая Берлін і Жан-Франсуа Ревель — саме ці велетні показали йому традицію мислення, яка дає привілей індивідові перед племенем, нацією чи партією і яка обстоює свободу слова як фундаментальну цінність для здійснення демократії.

Схожої літератури в світі дуже мало, причини і наслідки ідеологічних впливів на цивілізацію й людське мислення можна простежити лише відсторонено і з великої часової дистанції.

Посилання на книжку: https://anetta-publishers.com/books/169 

 1. Клаудіо Лаґомарсіні. По тих, хто вижив, стрілятимемо знову

Роман

Дата виходу: 22.02.2022

Якщо ви вважаєте, що Італія — це тільки сонце, море, пальми, пісок і «дольче віта», ви глибоко помиляєтеся.

В Італії теж є своя провінція, глухі села з патріархальним устроєм, де днями, тижнями, роками нічого не відбувається, час тягнеться спроквола, як густа гумова маса, що засмоктує, притупляє, змушує втратити волю, забути про амбіції і прагнення кращого життя.

І що накажете робити в такому місці розумному, вдумливому вісімнадцятирічному хлопчині, який любить сидіти над книжками, читає в оригіналі давньогрецьких філософів, готується вступити в університет і мріє написати бестселер? Як жити в колі отупілих від щоденних дріб’язкових чвар родичів та сусідів, чиє головне прагнення — набити собі пузо, випити чарку, а то і дві, й наслухатися масних дотепів за столом? Як вижити, не опуститись, не отупіти, не зрадити своїх мрій?

На жаль, таке вдається небагатьом. А коли й вдається, то одного дня доводиться повернутися туди, де на тебе чатує твоє нездоланне минуле.

Про все це, про «трагедію по сусідству» — роман молодого італійського письменника з сонячної Тоскани Клаудіо Лаґомарсіні.

Книга вийшла у фінал престижної літературної премії «Стреґа» 2020 року.

Посилання на книжку: https://anetta-publishers.com/books/170 

Видавництво 21

 1. Емануела Фаветті. Як максимально розкрити потенціал дитини. Практичний посібник для батьків, які бажають виховати свою дитину якнайкраще

Дата виходу: 30.01.22

“Ми непокоїмося про те, ким стане дитина завтра, забуваючи, що вона вже сьогодні є кимось”, – це, напевно, основна ідея майбутнього нон-фікшна  італійської стоматологині та популяризаторки науки Емануели Фаветті. Посібник порад для батьків, які хочуть виховати своїх дітей якнайкраще, містить практичні та теоретичні знання, засновані на досвіді авторки, яка зіткнулася із “порушеннями” у своєї старшої доньки.

Гіперактивні, тривожні, невгамовні, неуважні, закриті, самотні, нездатні зосередитися, особливо у школі: сьогодні діти піддаються рівню емоційного та соціального стресу, який у минулому годі було уявити. А дорослі не завжди вміють відрізнити особистісну рису від порушення, а порушення – від захворювання. Варто цього навчитися, щоби діти росли, розвивалися у сприятливих умовах. Книжка Емануели Фаветті – справжній путівник на цьому шляху.

Книжка «Як максимально розкрити потенціал дитини?» насамперед допоможе батькам отримувати від статусу “батьків” задоволення, кайфувати від себе та своєї дитини. Посібник простих порад, які потрібно застосовувати у повсякденному житті для покращення життя своєї сім’ї. А не повірити і не довіритися Еманулі Фаветті не реально, адже вона легко, захопливо розповідає власну історію, ділиться особистим досвідом, розмовляючи з читачами, як з друзями.

Посилання на книжку: https://books-xxi.com.ua/products/yak-maksimalno-rozkriti-potentsial-ditini-praktichnij-posibnik-dlya-batkiv-yaki-bazhayut-vihovati-svoyu-ditinu-yaknajkrasche

Discursus

 1. Катерина Луцишин, Ірина Голодюк, Ліна Максимук, Марина Старик, Наталія Соболевська. Мені це смакує

Українознавчий воркбук для дітей +2

Видання в інтерактивній формі розповідає про гастрономічну культуру України. Дитина відкриє образи традиційної та сучасної української кухні, порівнюючи свій досвід із досвідом персонажів книжки і досвідом власної сім’ї — через рольову гру, творчі завдання, активності із сенсорики, логіки, моторики. А українознавчі, методичні та психологічні коментарі будуть корисними для роботи як індивідуально, так і в групі.

Посилання на книжку: https://discursus.com.ua/books/meni-tse-smakuie 

 1. Оксана Ковацька. Українська постколоніальність у текстах і контекстах

Дата виходу: 15.02.22

У виданні представлені дослідження творів Василя Шкляра, Євгена Пашковського, Ліни Костенко, Тараса Прохаська, Леоніда Кононовича, Олексія Чупи та Оксани Забужко.

Посилання на книжку: https://discursus.com.ua/books/ukrainska-postkolonialnist-u-tekstakh-i-kontekstakh 

Каламар

 1. Ельса Пунсет. Відчайдухи і таємниця динозавра

Захоплива історія для дітей 5 – 8 років, яка допоможе впоратися з гнівом

Дата виходу - 1.02.22

Відчайдухи – це Алексія, Тасі і Рокі. Вони ще не здогадуються, що в наступній пригоді до них приєднаються трійко дуже неприємних персонажів, які поставлять під загрозу виконання завдання Флорестан, доброї і досвідченої тренерки з емоцій. У книжці «Відчайдухи і таємниця динозавра» наші друзі відвідають нічний музей, сваритимуться зі своїми тінями та навчаться опановувати гнів. А ми разом з ними!

 1. Анна Міракла. Привіт, новий світе! Ідеї для порятунку планети

Енциклопедія, яка розповідає про 70 екологічних проєктів, що реалізуються в різних куточках світу

Дата виходу - 10.02.22

Тисячі людей з усіх куточків Землі вже будують новий світ за допомогою екологічних проєктів. Важливим є кожен внесок, і всі ми можемо допомогти. Завдяки цій книжці ви дізнаєтеся про серйозні проблеми довкілля, які загрожують нашій планеті і познайомитеся із 70 цікавими ініціативами, які вже творять краще майбутнє в різних країнах світу.