Олександра Коваль виграла конкурс на посаду директора Українського інституту книги
Олександра Коваль виграла конкурс на посаду директора Українського інституту книги
26 / 07 / 2018

Олександра Коваль – відома громадська діячка та засновниця і президентка ГО “Форум видавців”, яка організовує один із наймасштабніших літературних фестивалів у Східній Європі.  

За неї, як нову очільницю Інституту, проголосувала конкурсна комісія після виступу всіх кандидатів на засіданні, яке відбулося 26 липня 2018 року. 

Пані Коваль неодноразово наголошувала на тому, що створений Інститут книги повинен опікуватися просуванням української літератури на світовому ринку, організовувати резиденції та стипендії, засновувати нові премії, проводити дослідження та конференції для професійної аудиторії.

Олександра Коваль активно займається промоцією української літератури й культури на національному та міжнародному рівнях і завдяки своїй позиції здобула повагу серед професійної спільноти. Вона є авторкою низки публікацій, що висвітлюють ситуацію на українському книжковому ринку, провідною експерткою у видавничій галузі. 

Кар’єра пані Коваль у сфері культури розпочалася у 1990-х, вона була заступницею головного редактора львівського видавництва «Фенікс». У 1992-1997 роках очолювала видавництво львівської обласної організації Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта». Перший Форум видавців пані Коваль організувала у 1994 році. Цьогоріч у Львові відбудеться ювілейний 25-й Форум видавців, фокусна тема якого – “Ринок свободи”.