Результати опитування територіальних громад про фінансування бібліотечних закупівель: звіт-інфографіка від УІКу
Результати опитування територіальних громад про фінансування бібліотечних закупівель: звіт-інфографіка від УІКу
03 / 04 / 2024

Український інститут книги провів опитування територіальних громад про фінансування бібліотечних закупівель. Ми розіслали 1154 запити до громад, де немає бойових дій і зібрали  інформацію про закупівлі для поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек за 2023 рік, а також заплановані закупівлі на 2024 рік. У результаті ми отримали 800 відповідей, на основі яких створили звіт-інфографіку, де узагальнили отримані дані. 

  • Понад третина громад (36%) знайшла можливість профінансувати бібліотечні закупівлі впродовж обох років, серед них Київ. Найбільше таких громад на Львівщині (58%), найменше на Буковині (15%).
  • Загалом по Україні майже половина громад (47%) не виділяли коштів на поповнення бібліотечних фондів впродовж двох років. Найбільше таких було в Чернівецькій та Закарпатській областях (по 77%), найменше у Львівській (20%).
  • 22% громад змогли виділити кошти в 2023 році, але вирішили не продовжувати таку практику на 2024 рік.
  • 11% громад запланували книжкові видатки на 2024 рік, хоча не робили цього торік.

Повністю зі звітом можна ознайомитись за посиланням.

Додаємо також посилання на інтерактивну мапу, за допомогою якої можна побачити стан закупівель у конкретній тергромаді (чотири кольори відповідають чотирьом групам фінансування у звіті). Крім того, на мапу додано шар книгарень: якщо його активувати, можна отримати додаткову інформацію щодо доступу до книжок для певної громади.