Сергій Жадан отримав премію миру German Book Trade
Сергій Жадан отримав премію миру German Book Trade
28 / 06 / 2022

Правління Фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців визначило українського письменника та музиканта Сергія Жадана лауреатом Премії миру 2022 року. 

Німецька асоціація видавців і книготорговців нагородила Сергія Жадана Премією миру німецької книготоргівлі 2022. Організатори відзначили українського автора та музиканта за його видатну мистецьку творчість, а також за недвозначну гуманітарну позицію, яка неодноразово спонукала його ризикувати власним життям, аби допомогти людям, які постраждали від війни, і так привернути більше уваги до їхнього важкого становища.

У своїх романах, есе, віршах та ліриці Сергій Жадан знайомить нас зі світом, який пережив радикальні зміни, але продовжує жити за традиціями. Його історії ілюструють, як війна і руйнування входять у цей світ і перевертають життя людей з ніг на голову. Протягом усієї своєї творчості він використовує унікальну мову, яка засвідчує яскравий і диференційований портрет реальності, якою багато хто з нас нехтував занадто довго.

Продумано та з точністю справжнього слухача, поетично та радикально Сергій Жадан розкриває, як народ України кидає виклик навколишньому насиллю, прагнучи вести самостійне життя, вкорінене в мирі та свободі.

Церемонія нагородження відбудеться в неділю, 23 жовтня, у Церкві Святого Павла у Франкфурті-на-Майні та транслюватиметься в прямому ефірі о 10.45 на ARD (каналі найбільшого телерадіоконсорціуму Німеччини).

Більше про премію тут: https://cutt.ly/PKFMa0m.

Вітаємо!