Стануть відомі 30 знакових книжок Нашої Незалежності: УІК запускає проєкт із відбору визначних видань
Стануть відомі 30 знакових книжок Нашої Незалежності: УІК запускає проєкт із відбору визначних видань
01 / 06 / 2021
30-річчя Незалежності України — добра нагода переосмислити й оживити найвизначніші культурні надбання часів Незалежності. До свята УІК започатковує всеукраїнську акцію — 30 знакових книжок нашої Незалежності!
 
Мета проєкту — створити та актуалізувати унікальний перелік найважливіших книжок, які викликали суспільний резонанс, відсилали до важливих історичних періодів чи подій, формували імідж України за кордоном та сприяли єднанню усієї України завдяки високій якості та актуальності.

Під 30-ма знаковими книжками розуміємо такі книги, які викликали суспільний резонанс, відсилали до важливих історичних періодів чи подій, сприяли розумінню історії України без цензури і фальшувань, повертали забутих чи силоміць вилучених із суспільного дискурсу персоналій,  сприяли створенню національної ідентичності і становленню незалежності нашої держави, формували імідж України за кордоном та сприяли єднанню всієї України завдяки високій якості та актуальності.

На першому етапі Акції буде складений перелік знакових книжок незалежної України. До складання довгого списку книжок буде залучене широке коло громадських консультантів, серед яких — публічні інтелектуали, письменники, літературознавці, перекладачі, журналісти, видавці, книгорозповсюджувачі, культурні менеджери, мовознавці, критики, бібліотекарі та інші фахівці книжкової сфери з усієї України. Робоча група з питань визначення 30 знакових книжок нашої Незалежності Інституту (далі — Робоча група) опрацьовуватиме отриману інформацію і сформує Довгий список, до якого за принципом рейтингу увійдуть ті книжки, що водночас були названі багатьма консультантами.

На другому етапі Довгий список буде виставлений на всеукраїнське голосування на окремій лендинг-сторінці Акції. Голосування триватиме до 01 вересня. У ньому зможуть взяти участь усі українці.

Третій етап Акції передбачає оголошення результатів Всеукраїнського голосування та презентацію переліку "30 знакових книжок Нашої Незалежності".

Акція передбачає розробку та проведення рекламно-інформаційної кампанії з метою привернення уваги українців до вибору 30 знакових книжок Незалежності.

Закликаємо підтримати проєкт та запропонувати книжкових експертів, яким ви довіряєте. Ми, в Українському інституті книги, прагнемо аби фахівці, які запропонують книги до Всеукраїнського голосування, репрезентували всю Україну!
 
Творімо історію України разом!