З 2 по 8 грудня триватиме Тиждень дитячого читання, який проходитиме під гаслом «Світло історій».
Для дітей час зимових свят стає періодом відкриття чарівних історій, де оживають казкові герої та захопливі пригоди, що пробуджують віру в добро й чудеса. А для дорослих читачів цей період асоціюється з перечитуванням улюблених книжок, знайомих з дитячих років. Це історії, які несуть світло в найтемніші дні року. А сьогодні, у темний період нашої історії, спільне сімейне читання дитячих книжок дарує необхідні надію й тепло. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.
Тиждень дитячої літератури покликаний підкреслити важливість дитячої літератури, практики родинного читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення.
У візуальному оформленні Тижня дитячого читання використана образність традиційного українського Різдва.
«Читання — це те, що дає змогу родині провести час разом. Навіть якщо діти розділені з батьками кордоном і лінією фронту. Спільне читання дає можливість пережити миті затишку й захищеності, побути разом попри відстань», — зазначає в. о. директора Українського інституту книги Олександра Коваль.
Для поширення інформації про Тиждень дитячого читання і підкреслення важливості сімейного читання ми створили відеоролик.
До тижня читання Український інститут книги організував онлайн-фестиваль «Сімейне читання», в межах якого дитячі письменники читатимуть уривки зі своїх книжок. На фестиваль зареєстрували 65 подій. Серед залучених авторів Іван Малкович, Леся Вороніна, Мія Марченко, Катерина Штанко, Христя Венгринюк, Дара Корній і чимало інших прекрасних письменників і письменниць. Ознайомитись з афішею читань можна за посиланням.
Спеціально до Тижня дитячого читання Український інститут книги разом з Барабукою підготували каталог «Український дитліт | 2024», де зібрали близько 400 назв нових українських дитячих видань. Каталог поділений на такі категорії: перші книжки, дошкільнятам, молодша школа, підліткам. Він стане цінним джерелом інформації для бібліотекарів та всіх тих, хто цікавиться літературним процесом і шукає літературу для дітей різного віку.
5 креативних завдань Національного тижня дитячого читання готує пухнастий улюбленець соцмереж Кіт Інжир, про них ми повідомимо згодом.
До тижня читання долучається також середовище українців за кордоном. Культурний центр «Spilka» (Прага) підготував зручний сайт українських книжок в чеському перекладі, доступних на ринку. Починаючи з 2 грудня «Spilka» влаштовує флешмоб «купи українську книжку своїм іноземним друзям на Різдво».
Упродовж тижня дитячого читання в Україні та за кордоном заплановано проведення понад 200 подій різної тематики. Із деталями заходів можна ознайомитися на мапі, що доступна за посиланням: https://bit.ly/49gf0Sx
Партнерами Тижня дитячого читання є Барабука та Українська бібліотечна асоціація.
До тижня читання долучаються автори, книгарні, видавництва та бібліотеки: впродовж тижня вони будуть ділитись книжковими добірками. Долучайтеся до національного тижня дитячого читання і ви! Діліться своїми улюбленими дитячими книжками за хештегами:
#світлоісторій #тижденьчитання2024