Тотальний бойкот російської книги у світі!
Тотальний бойкот російської книги у світі!
01 / 03 / 2022

Станом на 15:00 9 березня бойкот підтримали 1091 людина.

Шановна світова книжкова спільното!

Закликаємо вас зупинити поширення російських наративів через книговидання та інші культурні продукти подібно до того, як інші організації вже зробили це в межах своїх повноважень (наприклад, Європейська мовна спілка заборонила участь російських гуртів у Євробаченні; YouTube зупинив монетизацію телекомпанії RT у всьому світі; Facebook заборонив державним російським ЗМІ рекламу та монетизацію — таких прикладів дедалі більше).

Повномасштабне вторгнення в Україну, що почалося вранці 24 лютого цього року, було б неможливе без потужної пропаганди, якою Росія багато років отруює інформаційний і культурний простір усього світу — як через медіа, так і через культурні продукти, серед яких одну з ключових ролей відіграє література та книговидання. Ця пропаганда вводить в оману мільйони громадян в усьому світі, залякує та роз'єднує, сіє ворожнечу й переконує у величі режиму, нелюдського у своїх цінностях і методах. Але тепер брехня стала очевидною. 

Наративи російської пропаганди наповнюють безліч книжок, які перетворюються в такий спосіб на зброю і використовуються для розв'язання війни. Вони створюються в сучасній Росії і завдяки державній підтримці масово поширюються по світу, зокрема й через міжнародні книжкові ярмарки, літературні фестивалі, наукові конференції та геополітичні дискусії. Внаслідок російської пропагандистської активності у сфері літератури та книговидання безліч авторів, літературних агентів, видавців та дистриб'юторів з різних країн світу несвідомо беруть участь у її поширенні та зараженні дедалі більшої кількості громадян своїх країн. 

Ми дуже вдячні литовським колегам, які виступили з ініціативою бойкоту російських видавців на міжнародних книжкових ярмарках, а також організаторам Франкфуртського книжкового ярмарку за підтримку цієї ініціативи. Але ми вважаємо, що бойкот треба розширити і накласти нові санкції, які  ізолюють Росію та зупинять російську експансію інструментами культури:

1) зупинити розповсюдження книг російських авторів через онлайн-платформи, дистриб'юторів, офлайн та онлайн книгарні;

2) зупинити купівлю прав у російських видавців та продаж власних ліцензій російським видавцям;

3) скасувати участь стенду Росії, російських видавництв, культурних центрів та авторів у всіх міжнародних книжкових виставках та літературних фестивалях;

4) припинити надання грантів на переклади творів сучасних російських авторів.

Росія та її злочинний лідер впевнено послуговуються ідеологією, поширюють брехливі наративи, складені зі слів, зібраних у тексти й книги. Книги — це ми з вами, це наш світ, але вони можуть бути і зброєю проти демократії. Захистимо його разом  — приєднуйтеся!

❗ Щоб підтримати бойкот, заповніть форму: https://forms.gle/iF6YeEbAJLnVaA698

Слава Україні! 

 

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ КНИГИ

Львівський міжнародний BookForum

Український ПЕН

Книжковий Арсенал

BookSpace