УІК запрошує письменників та художників на резиденцію в Анікщяй, Литва
УІК запрошує письменників та художників на резиденцію в Анікщяй, Литва
25 / 03 / 2021

Резиденція українських письменників та художників в літературній столиці Литви Анікщяй оголошує про початок прийому заявок на участь у літературній резиденції-2021.

В червні 2021 року  в м. Анікщяй  запланована десятиденна літературна резиденція для українських письменників та художників. Цьогорічна тематика  – дитяча книжка про Анікщяйський край, його природу, етнографію, легенди та ін.

Умови участі у 2021 році

Заявки на участь у резиденції прийматимуться  до 19 квітня 2021 року. Учасниками резиденції можуть стати українські письменники та художники, котрі мають на момент подання заявки не менше 3 надрукованих книжок для дітей та підлітків.

 Для участі в резиденції автор надсилає на розгляд такі матеріали:

  1. короткий лист - обґрунтування своєї участі;
  2. резюме: короткий опис творчої кар’єри, над якими проектами було проведено роботу, які ще в роботі.
  3. приклади своїх видавничих робіт для дітей та підлітків (перевага надається паперовим книжкам)
  4. портфоліо 

Учаснику резиденції забезпечуються безкоштовно:

  1. проїзд
  2. проживання 
  3. харчування

Заявки надсилати на адресу: [email protected]

Зразки книжок надсилати на адресу: м. Київ, Нова пошта, відділення №43, видавництво «Балтія-Друк» тел.: +38067 4707441 або

03039 м. Київ, проспект Голосіївський, 15 видавництво «Балтія-Друк»

Телефон для довідок: +38 067 4707441

Меморіальний музей А. Баранаускаса та А. Віенуоліса-Жукаускаса з 2017 року реалізує програму резиденцій українських письменників в м.Анікщяй, ініційовану та спонсоровану Почесним Послом Анікщяйського району в Україні Віргінюсом Стролею. Куратором проєкту є Почесний Посол Анікщяйського краю Литовської Республіки  в Україні Строля Віргініюс. Програма резиденції фінансується з бюджету муніципалітету Анікщяйського району.
В резиденції вже брали участь такі всесвітньо відомі вітчизняні письменники України, як Андрій Курков (2017 р.) та Василь Шкляр (2018 р.), дитяча письменниця Тетяна Стус та українська художниця Ірена Панаріна (2019 р.). У 2021 році заплановано продовжити резиденції шляхом розширення літературної теми за допомогою конкурсу в Україні і відбору кандидатів за їх творчими інтересами з метою пізнання Литви через Анікщяй.