Україна на VILNIUS BOOK FAIR 2020 У ЛИТВІ
Україна на VILNIUS BOOK FAIR 2020 У ЛИТВІ
25 / 02 / 2020

Український інститут книги взяв участь у 21-ій Vilnius Book Fair і з національним стендом #3.21 представив вітчизняну індустрію книговидавництва міжнародній професійній аудиторії. Виставка пройшла з 20 по 23 лютого у LITEXPO, литовському виставково-конгресному центрі у Вільнюсі. 

 

На національному стенді Український інститут книги представив найкращі українські видавництва та книжки. Це 10 видавництв «Балтія друк», «Богдан», «Знання», «Каламар», «Основи», «Ранок», «Саміт книга», «Фактор друк», «Фоліо» та «Школа». Серед представлених книжок – колекція нових вітчизняних видань, відібрана літературознавцями: «За спиною» Гаськи Шиян, «Казимир Малевич» Тетяни Філевської, «Земля загублених» Катерини Калитко, «Чормет» Маркіяна Камиша, «Наші інші» Олесі Яремчук, «Інтернат» Сергія Жадана та інші. 

 

«Наші країни мають спільну історію, а сьогодні Литва – надійний друг України. Ми зацікавлені розвивати співпрацю у книжковій сфері й обмінюватися досвідом. Тому завданням Українського інститути книги було – гідно представити нашу країну для Литви та інших країн ЄС на Vilnius Book Fair. Сучасна литовська культура цікава й різноманітна, і знайомитися з нею українці зможуть через перекладені новинки, а ми своєю чергою, мали що представити для литовського читача», — зазначає Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги. 

 

Український інститут книги на ярмарку анонсував програму підтримки перекладів «Translate Ukraine», що стартує вже навесні, а також представив каталог «Нові книжки з України» – колекцію найкращих українських новинок та аналітичне видання «Звіт про книговидавництво» – з інформацією про лідерів книжкового ринку, найпопулярніших письменників та тренди українського читання. 

 

Також Україна взяла участь у дискусії за участі лауреатів Літературної премії Європейського Союзу. Українська письменниця Гаська Шиян, яка торік отримала Літературну премію ЄС за роман «За спиною», представила Україну, також учасниками дискусії стали призери Премії із Ірландії, Естонії та Литви. 

 

У LITEXPO працював також стенд «Книжкового Арсеналу», там було презентовано VR-додаток «Знайомство з туконі» – поєднання VR технологій, відео 360, анімації та книжкової ілюстрації. Кожен відвідувач стенду мав нагоду познайомитись із лісовими духами у чарівному світі із книжок Оксани Були у VR-окулярах. Нагадаємо, минулого року Міжнародний книжковий фестиваль «Книжковий Арсенал» визнано найкращим літературним фестивалем року на Лондонському книжковому ярмарку. 

 

Vilnius Book Fair – перша книжкова виставка, яку цього року відвідує Український інститут книги. Для реалізації стратегії розвитку видавничої індустрії в Україні, збільшення експорту національного продукту та створення умов для міжнародної співпраці, національні українські стенди працюватимуть також на 5 найбільших міжнародних книжкових ярмарках впродовж півріччя: London Book Fair (10-12 березня, Велика Британія), Paris Book Fair (20-23 березня, Франція), Bologna Children’s Book Fair (30 березня-2 квітня, Італія), Warsaw Book Fair (21-24 травня, Польща), «Книжковий Арсенал» (20-24 травня, Україна).

 

Литва – стратегічний партнер України, зокрема і у контексті креативних індустрій. Український інститут книги на Vilnius Book Fair сприяє укріпленню експортно-імпортних стосунків із Литвою та іншими країнами ЄС, презентує потужності національного книговидавництва та державні програми підтримки міжнародної співпраці. 

 

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури, молоді та спорту України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

 

Vilnius Book Fair – міжнародний книжковий ярмарок у Вільнюсі, Литва. Це найбільша подія, пов’язана із книговидавництвом у країнах Балтії, одна із найвизначніших культурних подій у Литві. Щороку під час ярмарку проходить понад 500 культурних заходів для 60 000 відвідувачів – професійної аудиторії, авторів та читачів із 20 країн світу.