Україна представить національний стенд на Вільнюському книжковому ярмарку
Україна представить національний стенд на Вільнюському книжковому ярмарку
20 / 02 / 2023

Україна представить національний стенд на Вільнюському книжковому ярмарку (Литва), який триватиме з 23 по 26 лютого. Це найбільший книжковий ярмарок у країні, де зараз перебуває понад 70 тисяч українців, які були змушені залишити Україну через російську військову агресію, а також найбільший у країнах Балтії. Стенд 3.F02 площею 25 квадратних метрів та обладнання для представлення книжок безплатно надали організатори: Литовський виставковий центр “Litexpo”, Литовський інститут культури та Литовська асоціація видавців. Задля організації роботи стенда та формування української програми свої зусилля об'єднали Український інститут книги, Посольство України у Литві, Книжковий Арсенал, Литовський інститут культури, клуб ілюстраторів Pictoric та творча майстерня “Аґрафка”. 

Український стенд на Вільнюському книжковому ярмарку — це можливість подякувати громадянам та уряду дружньої до нас Литви за активну підтримку України з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну, річниця якого припадає на один з днів роботи ярмарку. Гасло українського стенда — “Наполегливість існування” — про ті зусилля, які всі ми, а також наші іноземні партнери робимо заради нашої спільної перемоги над агресором. Ми впевнені, що завдяки роботі українського стенда на Вільнюському ярмарку українські видавці зможуть підсилити свої контакти з литовськими колегами та налагодити тривалу й плідну співпрацю з метою видання українських авторів у Литві, а литовських — в Україні. А українці, які отримали в Литві притулок, зможуть знайти тут українські книжки,” — переконана директорка Українського інституту книги Олександра Коваль. 

З детальною програмою заходів, що відбудуться на Вільнюському книжковому ярмарку, можна ознайомитися за лінками:

програма заходів українською мовою

програма заходів англійською мовою

В організації заходів взяли участь Книжковий Арсенал, Литовський інститут культури та Український інститут книги. 

Свої книжки на стенді представлять 12 українських видавництв: “Залізний тато”, “Видавництво 21”, “Чорні вівці”, “Герда”, “Видавництво Старого Лева”, “Самміт — Книга”, “Неопалима купина”, “Фоліо”, “Якабу”, “Богдан”, “Балтія-Друк”, “Каламар”. Крім того, будуть представлені книжки інших українських видавців, з якими зможуть ознайомитися відвідувачі ярмарку, а також книжки литовських видавництв, які видали литовською мовою українських авторів. Всього планується представити понад 100 українських видань. На ярмарку буде здійснюватися роздрібний продаж представлених книжок. 

Україну на Вільнюському книжковому ярмарку представлятимуть понад 50 осіб:  автори, ілюстратори, громадські діячі, видавці та представники державних інституцій. Серед них — учасники клубу ілюстраторів Pictoric Олег Грищенко та Олена Старанчук, співзасновники творчої майстерні “Аґрафка” Андрій Лесів та Романа Романишин, автори Катерина Єгорушкіна, Оксана Забужко, Галина Крук, Андрій Любка, Катерина Міхаліцина, Олександр Терещенко, Гаська Шиян, Валерій Маркус (дистанційно). На українському стенді  відбудуться автограф-сесії.

Вільнюський книжковий ярмарок припадає на річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну. 24 лютого о 15:00 в залі 5.1 буде транслюватися  “STRICHKA. Кіноперформанс з України”, автор проєкту — Євгеній Арлов. Перформанс реалізований за підтримки “Українсько-данського молодіжного дому”.

 

Довідка: 

Український інститут книгидержавна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.